Самоізоляція

                                                    Чи є самоізоляція страховим випадком?

         Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування.

         Самоізоляція передусім означає, що особа впродовж щонайменше 14 днів уникає будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж 1,5 метри та довше 15 хвилин. Єдиний виняток – звернення по медичну допомогу. При будь-яких симптомах хвороби людина має зателефонувати своєму сімейному лікареві і дотримувати подальших рекомендацій.

         Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме частину першу статті 22 доповнено пунктом 51. Цей пункт передбачає, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), на період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

         Відповідно до частини другої статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» особам, які перебувають у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу, за винятком медичних працівників, яким допомога по тимчасовій непрацездатності у таких випадках виплачується в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

         Виплата здійснюється за перші 5 днів за кошти роботодавця, а починаючи з 6-го дня непрацездатності за кошти ФССУ на підставі виданого у встановленому порядку відповідного лікарняного листка.

«Новоайдарське бюро правової допомоги»

Старобільського МЦ з надання БВПД

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *